تبلیغات
صفحه رسمی مهندسی صنایع دانشگاه علامه محدث نوری (ره)
 
 
 
برای مهندسین بن بستی وجود ندارد. آنان یا راهی خواهند یافت ٬ یا راهی خواهند ساخت...
آشنایی کلی:
انزلی یکی از شهرهای بندری شمال ایران است . انزلی اولین و بزرگترین بندر شمال ایران است . اسم های دیگر انزلی که در طول تاریخ عوض شده است: ۱.انزلی بارها ۲. در دوران پهلوی به نام بندر پهلوی معروف بوده است . واژه انزل به معنی لنگر است و انزلی هم به معنی مکان لنگر انداختن است .از نظر تراکم جمعیت از متراکم ترین شهرهای ایران محسوب می شود . انزلی یکی از متمدن ترین و زیباترین شهرهای گیلان و می توان گفت ایران است . از نظر تمدن دو ساختمان قدیمی مهم در انزلی است که در مورد آن ها به شما می گم : ۱.ساختمان چهارطبقه معروف به ساختمان حاجی علی عباس رمضانی درجنب میدان امام خمینی که درسال ۱۳۱۹ شمسی ازطرف دولت خریداری و محل استقرار دادگستری و ثبت و اسناد انزلی شد و اکنون جزء آثار حفاظت شده ودرفهرست آثارمیراث فرهنگی ثبت شده‌است . ۲.ساختمان داوود زاده با پنج طبقه وبانمای آجری که امروزه به عنوان مهمان‌پذیر و درمیدان امام خمینی به نام هتل گلسنگ معروف است. ۳. ساختمان دوطبقه‌ای که درجنب شیلات انزلی قرارگرفته و دارای کنده کاری سیمان است(که این ساختمانها امروز تخریب شده است) و همچنین درست روبروی همین ساختمان بنای دوطبقه‌ای بانمای زیبا وجود دارد که به گراند هتل معروف است که آن هم به دلیل بی توجهی مسولین در حال نابودیست . از مکان های زیبا و دیدنی انزلی می توان به : مرداب انزلی ، ساحل انزلی ، مناره انزلی ، موج شکن انزلی ، کاخ میانه پشته ، بلوار بندر انزلی ، پل انزلی ، پل غازیان ، تالاب انزلی و آرامگاه بی بی حوریه اشاره کرد . مردم بندر انزلی به زبان گیلکی صحبت می کنند . انزلی پر باران ترین شهر ایران معروف است.

(ویکی پدیا)

شهرستان بندر انزلی
در كرانه جنوبی دریای خزر واقع شده است. در این شهر فعالیت كشتیرانی دارای 350 سال سابقه است و شیلات نیز در این ناحیه قدمت 160 ساله دارد.
این شهر ساحلی در یك قرن پیش شاهد جابجایی 20 هزار مسافر به روسیه و سایر كشورها بود و در هیمن ایام 482 فروند كشتی تجاری از روسیه در اسكله بندر انزلی پهلو می گرفته است . انزلی اولین شهر ایران بود كه در سال 1900 میلادی دارای روشنایی برق شد و دو سال قبل از آن دارای شبكه ارتباط تلفن بوده است. پل غازیان ، كاخ میان پشته ، برج ساعت ، موج شكن ، فانوس دریایی ، اسكله ، پناهگاه حیات وحش ، تالاب بین المللی بندرانزلی به وسعت 18 هزار هكتار همراه با پرندگان دریایی و نیلوفر آبی و بسیاری از جزایر كوچك و بزرگ و همچنین بازار هفتگی و سواحل زیبای ماسه ای از جاذبه های جهانگردی و آثار تاریخی بندرانزلی می باشد.
بندر انزلی یكی از فعال ترین بنادر در بین 5 كشور حاشیه دریای خزر و بزرگترین بندر حاشیه شمالی كشور می باشد كه به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی شمال ـ جنوب ، كشورهای آسیای جنوب شرقی ، حاشیه خلیج فارس، جمهوری های آسیای میانه، قفقاز ، روسیه و اروپا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

موقعیت جغرافیایی:عکس ماهواره ای انزلی

با بررسی های زمین شناسی , حدود 15000 سال پیش , جزیره ای از سطح آب دریای خزر سر برآورد که بعد ها به نام انزلی نامیده شد و بعنوان مهمترین بندر سواحل جنوبی دریای خزر و ایران معروف گردید.

این جزیره بر اثر فعل و انفعالات جوی و سایر عوامل طبیعی , بصورت امروزی از دو قسمت انزلی و غازیان شکل گرفت و کانالی بین این دو قسمت ایجاد گردید که آب چهار رودخانه از شرق ( سوسر روگا , پیر بازار روگا , راست خانه و نهنگ روگا ) و یک رودخانه از غرب ( شنبه بازار روگا ) از طریق آن به دریا وارد می گردد.

بندر انزلی در منطقه ای جلگه ای و ساحلی در طول جغرافیایی 49 درجه و 28 دقیقه و عرض جغرافیایی 37 درجه و 28 دقیقه واقع شده است وارتفاع آن از سطح دریا منهای 26 متر می باشد.

معرفی منطقه آزاد انزلی

بنا به تعاریف بین المللی منطقه آزاد محدوده حراست شده بندری و غیر بندری است كه از شمول برخی ازمقررات جاری كشور متبوع خارج بوده وبا بهره گیری از مزایایی نظیر معافیتهای مالیاتی ، بخشودگی سود و عوارض گمركی ، عدم وجود تشریفات زاید ارزی ، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی كمك می نماید.
منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی اهدافی نظیر: « عمران و آبادانی و ارائه خدمات عمومی ـ رشد و توسعه اقتصاد ـ جذب سرمایه گذاری خارجی و داخلی ـ ایجاد اشتغال سالم و مولد ـ تنظیم بازاركار وكالا ، تشویق تولید و صادرات كالا ـ ورود و حضورفعال در بازارهای منطقه ای و جهانی ـ جذب فناوریهای جدید وانتقال علم و دانش فنی به عوامل تولید داخلی همسو با توسعه علمی و فناوری جهان ـ تسریع در فرایندهای تجاری ، اقتصادی و فناوری (كاتالیزور) با ایجاد بستر مناسب جهت انجام آزمایشی طرح ها و تعمیم آن به سرتاسر كشور » كه رسالت تعامل فعال با جهان ؛ منطبق با سند چشم انداز بیست ساله كشور را دنبال می نماید .
این منطقه شامل محدوده وسیعی از شهرستان بندر انزلی به مساحت 3200 هكتار خشكی و 40 كیلو متر مربع آبی ، كه منطقه ویژه اقتصادی سابق ، شهرك زیبای صنعتی حسن رود و محدوده بندری اداره كل بنادر وكشتیرانی گیلان را نیز دربر می گیرد. این امر مطلوبیت و جاذبه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی و اختیارات قانونی آن را برای ارائه تسهیلات در زمینه تخلیه و بار گیری وسایر امور ارتقاء داده است.
منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی در دو قسمت جداگانه در شرق و غرب شهرستان بندر انزلی ایجاد می شود و هر یك از مناطق پتانسیل خاص خود را دارد كه ذیلاً به آن اشاره گردیده است
پتانسیل قسمت شرقی شامل تاسیسات بندری و گمرك ،شهرك صنعتی،اراضی منابع طبیعی و مجاورت با تالاب انزلی می باشد
پتانسیل قسمت غربی شامل اراضی مناسب طبیعی ،تراكم كم جمعیت و مناطق مسكونی ،غالب زمین های زیر كشت برای صیفی كاری و باغات و كم ترین مقدار زمین جهت شالی كاری ،دسترسی به ساحل مناسب و وجود اماكن و تاسیسات تفریحی و توریستی در منطقه
مذهب اکثریت مردم شیعه است. برخی از زیارتگاههای مذهبی عبارتند از بی بی حوریه ، امامزاده صالح ، آقا سید محمد نجفی ، آقا پیر .

نگاهی گذرا بر وضعیت معیشت منطقه

اقلیتهای مذهبی : 150 نفر ارمنی که دارای یک کلیسا به قدمت 250 سال و گورستان هستند ؛ 1 نفر یهودی
زبانهای رایج : فارسی ، گیلکی و ترکی
غذاهای محلی : برنج ، پلو با مغز گردو و پیاز و سیر و ماهی شور و اشپل ؛ ماهی فی ویج ، ماهی سفید ، کباب ازون برون ، خاویار ؛ خورشتهای باقالی قاتق ، فسنجان ، ترش تره ، میرزا قاسمی ، سبزی قورمه ، قیمه ، سیر قلیه ؛ چاشنیهای سیر ترشی ، هفت بجار ، خیار شور ، بادمجان ترشی .
مشاغل : ماهیگیری ، شکار پرندگان ، صید ماهی کیلکا ، حصیر بافی ، کشاورزی و نوغان داری ( ابریشم )

باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان:






باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان نیروی دریایی بندر انزلی در سال ۱۳۴۸ و فقط در رشته فوتبال، با حمایت ناوبان کریم رستگاری راد (رئیس وقت تربیت بدنی نیروی دریایی انزلی) و با مربیگری بهمن صالح نیا که بازیکن تیم ملوان نیز بود، تأسیس شد.
به گزارش وب سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی صالح نیا که معلم ورزش مدارس انزلی بود این تیم را با جمعی از شاگردان خود تشکیل داد.
ملوان که کار خود را از مسابقات دانش آموزی کشور و مسابقات استانی شروع کرده بود طی مدت کوتاهی پا به عرصه لیگ دسته اول کشور گذاشت و از همان ابتدا با ارائه بازی های زیبا و کسب نتایج شایسته، توجه همگان را به خود جلب نمود.
ملوان از سال ۵۲ به بعد در تمام ادوار لیگ ایران حاضر بود و تنها در سال ۷۵ بود که برای اولین بار در مسابقات لیگ فوتبال سقوط را تجربه کرد.
ملوان در سال ۷۸ برای دومین بار سقوط کرد. آنها برای سومین بار در سال ۸۱ به دسته اول سقوط کردند.
با اینحال یک کارنامه مثبت برای همیشه از ملوان در تاریخ فوتبال ایران ثبت شده است، ملوان تا سال ۸۰ بهترین تیم شهرستانی تاریخ لیگ ایران بوده است.
گرچه بعد از آن سپاهان و فولاد، ملوان را به پله سوم سکوی افتخار شهرستانی ها بردند اما هنوز ملوان با کسب سه عنوان قهرمانی در جام حذفی کشور و ۳ نایب قهرمانی، صاحب رکوردی قابل توجه در تاریخ فوتبال کشور است.
در حال حاضر ملوان علاوه بر تیم فوتبال بزرگسالان دارای تیمهای فوتبال نونهالان مدرسه فوتبال، نوجوانان، جوانان، امید و تیم های قایقرانی، بسکتبال و بوکس و نیز قایقرانی و فوتسال زنان است.
● رنگ لباس:


● استادیوم :
ورزشگاه جهان پهلوان تختی، گنجایش : ۲۰ هزار نفر
● آدرس:
بندر انزلی، میان پشته، مجموعه ورزشی پیشگاه هادیان
● افتخارات و سابقه :
▪ ۱۳۴۸: تاسیس باشگاه
▪ ۱۳۵۱: ورود به لیگ دسته اول ایران (جام تخت جمشید)
▪ ۱۳۵۲: بهترین تیم شهرستانی ایران در جام تخت جمشید با کسب مقام پنجم، مقام دوم در جام عمران منطقه ای پاکستان، در این سال غفور جهانی با ۱۳ گل زده دومین گلزن برتر لیگ شد.
▪ ۱۳۵۳: مقام ششم در جام تخت جمشید، آقای گلی عزیز اسپندار با ۱۰ گل زده
▪ ۱۳۵۴: مقام هفتم در جام تخت جمشید علی نیاکانی با ۱۱ گل زده دومین گلزن برتر لیگ شد.
▪ ۱۳۵۵: بهترین تیم شهرستانی ایران در جام تخت جمشید (مقام هفتم)، قهرمان اولین دوره جام حذفی ایران با پیروزی ۴ بر یک مقابل تراکتورسازی تبریز غفور جهانی با ۹ گل دومین گلزن برتر لیگ شد.
▪ ۱۳۵۶: بهترین تیم شهرستانی ایران در جام تخت جمشید با کسب مقام سوم، آقای گلی عزیز اسپندار با ۱۶ گل زده
▪ ۱۳۵۷: مقام ششم در جام تخت جمشید
▪ ۱۳۶۰: مقام سوم در جام وحدت با شرکت تیم های سوریه، الجزایر، استقلال، پیروزی و امیدهای ارتش ایران
▪ ۱۳۶۵: قهرمان جام حذفی با غلبه ۲ بر ۱ بر تیم خیبر خرم آباد قهرمان گروه مقدماتی جام باشگاه های آسیا در سریلانکا (سال ۱۹۸۷ میلادی)
در دور مقدماتی این مسابقات در سریلانکا، تیم ملوان در طی ۳ مسابقه با زدن ۲۱ گل و دریافت تنها یک گل به مقام اول گروه رسید اما متأسفانه پیگیری دور بعدی مسابقات با توجه به مسائل بین المللی ممکن نشد.
ملوان ۷ بانک پاکستان ۰ ( قایقران ۳ گل ، محمدیان ، احمدزاده ، اسپندار ، قنبرنژاد)
ملوان ۱ ساندرز سیلان ۱ ( قایقران)
ملوان ۱۲ مالدیو ۰ ( قایقران ۴ گل احمدزاده ۳ گل اسپندار ۲ گل محمدیان دلخوش قنبرنژاد)
▪ ۱۳۶۶: نایب قهرمان جام حذفی با شکست ۱ بر ۰ در تک بازی انجام شده در تهران در مقابل تیم پرسپولیس
▪ ۱۳۶۷: نایب قهرمان جام حذفی با شکست ۵ بر ۳ در دو بازی رفت ( پیروزی ۳ بر ۱ ) و برگشت ( شکست ۴ بر ۰ ) در مقابل شاهین اهواز
▪ ۱۳۶۸: بهترین تیم شهرستانی ایران با کسب مقام سوم در لیگ ، آقای گلی محمد احمدزاده با ۱۶ گل زده
▪ ۱۳۶۹: قهرمان جام حذفی با پیروزی ۶ بر ۵ در مقابل استقلال تهران در تک بازی انجام شده در تهران حذف از مسابقات آسیایی ( ۱۹۹۲ ) با دو تساوی ۱ ۱ و ۰ ۰ در مقابل الرمثه اردن
▪ ۱۳۷۰: مقام چهارم لیگ و بهترین تیم شهرستانی ایران، نایب قهرمان جام حذفی با شکست ۲ بر ۱ مقابل پرسپولیس در تک بازی انجام شده در تهران
▪ ۱۳۷۱: مقام چهاردهم لیگ
▪ ۱۳۷۲: مقام سیزدهم لیگ
▪ ۱۳۷۳: مقام هفتم لیگ
▪ ۱۳۷۴: مقام دوازدهم لیگ
▪ ۱۳۷۵: مقام چهاردهم لیگ و سقوط به دسته دوم
▪ ۱۳۷۶: قهرمان دسته دوم و صعود به لیگ
▪ ۱۳۷۷: مقام سیزدهم لیگ
▪ ۱۳۷۸: سقوط به دسته دوم
▪ ۱۳۷۹: مقام دهم لیگ برتر
▪ ۱۳۸۰: مقام دوازدهم لیگ برتر
ـ فصل ۸۱ ۸۲: مقام چهاردهم و سقوط به دسته اول
ـ فصل ۸۲ ۸۳: نایب قهرمان دسته اول و صعود به لیگ برتر، نماینده ایران در مسابقات المپیک آسیا و آفریقا
ـ فصل ۸۳ ۸۴: مقام هفتم لیگ و کسب عنوان پدیده لیگ برتر
ـ فصل ۸۴ ۸۵: مقام یازدهم لیگ برتر
ـ فصل ۸۵ ۸۶: مقام چهاردهم لیگ بر
تر
.
.
89  _ 90 : نایب قهرمانی در جام حذفی پس از پشت سر گذاشتن استقلال

) پیراهن، شورت و جوراب سفید ۲) پیراهن، شورت و جوراب آبی

منبع: خبرگزاری آریا

http://www.shahremananzali.com

www.aftabir.com

آخرین مطالب

» سلامی دوباره ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» ** پست موقت ** ( یکشنبه 23 خرداد 1395 )
» دانلود ترجمه مقالات درس زبان تخصصی « استاد نوری درویش » ( سه شنبه 18 خرداد 1395 )
» دانلود ارائه پروژه نرم افزار Arena ( سه شنبه 4 خرداد 1395 )
» دانلود مقالات درس زبان تخصصی استاد « نوری درویش » ( چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 )
» دانلود پاورپوینت درس اصول شبیه سازی استاد « شیوا کنعانی » ( سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 )
» دانلود پاورپوینت درس نگهداری و تعمیرات استاد « نوری درویش » ( سه شنبه 18 اسفند 1394 )
» دانلود پاورپوینت درس کنترل پروژه استاد « نوری درویش » ( سه شنبه 18 اسفند 1394 )
» دانلود پی دی اف + وردهای پروژه های دانشجویان درس مدیریت کیفیت و بهره وری " استاد میرانی " ( یکشنبه 29 آذر 1394 )
» دانلود پی دی اف درس مدیریت کیفیت و بهره وری "استاد میرانی" ( شنبه 18 مهر 1394 )
» دانلود پاورپوینت های درس ارزیابی کار و زمان (کامل) استاد مازیار ( شنبه 11 مهر 1394 )
» سال تحصیلی 94-95 ( جمعه 3 مهر 1394 )
» آموزش نرم افزار SQL Server + فیلم آموزشی به زبان فارسی ( یکشنبه 21 تیر 1394 )
» فارغ التحصیلان 90 ( چهارشنبه 10 تیر 1394 )
» فایل های مریوط به درس شبیه سازی ( جمعه 8 خرداد 1394 )
» دانلود پی دی اف درس تحلیل سیستم های استاد « مازیار » ( چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 )
» دانلود آموزش نرم افزار Microsoft Project ( دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 )
» دانلود پاورپوینت درس آموزش مفاهیم نرم افزار اکسس استاد میرانی ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» دانلود نرم افزار GAMS ( سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 )
» روز پدر مبارک ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» خرید بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران ( سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 )
» ماسک دیجیتال برای کنترل آلودگی هوا ( شنبه 5 اردیبهشت 1394 )
» پاورپوینت درس شبیه سازی استاد کرشی ( جمعه 21 فروردین 1394 )
» اسمارت فون ها ، مفید و مضر ! ( یکشنبه 9 فروردین 1394 )
» نوروز 1394 ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» اسفند 93 ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» سال نو پیشاپیش مبارک ! ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» چهارشنبه سوری ( سه شنبه 26 اسفند 1393 )
» نخستین المپیاد علمی-تخصصی مهنـدســی صـنایـع ( سه شنبه 19 اسفند 1393 )
» دانلود پاورپوینت درس تحلیل سیستم های استاد مازیار ( چهارشنبه 13 اسفند 1393 )