تبلیغات
صفحه رسمی مهندسی صنایع دانشگاه علامه محدث نوری (ره)
 
 
 
برای مهندسین بن بستی وجود ندارد. آنان یا راهی خواهند یافت ٬ یا راهی خواهند ساخت...

پشت پرده های همایش صنایع 92 + عکس

نویسنده : اشکان حسابی | تاریخ : 12:31 قبل از ظهر - پنجشنبه 5 تیر 1393

به نام خدا

به آرزوهای خویش ایمان بیاورید و آنگونه نسبت به آن ها بیاندیشید که گویی به زودی رخ می دهد.

پشت پرده های صنایعی:

سلام بر همگی

همیشه وقتی می خواهد جشن یا سمیتاری بر پا شود در حواشی خود جریان هایی دارد که گاه ذهن انسان را در لحظه ای در گیر خود می کند.

آیا تا حالا به این فکر کرده اید که روزی چند بار از طبقه اول به طبقه چهارم رفتن آدم را چقدر خسته می کند؟

حتما الان می گویید بله این مشکل همیشگی ما است که پیش خودمان می گوییم ای کاش تمام کلاس ها در طبقه اول بود یا ای کاش ما دانشجویان هم می توانستیم از آسانسور استفاده کنیم. اما قابل ذکر است که بچه های انجمن برای تنظیم و برنامه ریزی این همایش ها روزی چند بار اما بدون هیچ گله و شکایتی و باجان و دل این پله ها را بالا می رفتند تا به اتاق مدیر گروه مان برسند. تازه بنده خداها وقتی هم به اتاق می رسیدند دوباره با کمبود صندلی مواجه میشدند و باید ایستاده جلسه را برگزار می کردند.


و از طرفی دانشجویانی که از اطراف به دانشگاه علامه محدث می آیند و در حال رفت و آمد هستند در این آب و هوای سرد پاییزی بعضی موقع ها خواب شیرینشان را به کلاس دانشگاه ترجیح می دهند و چون مسیرشان هم کمی دوره قید کلاس را می رنند و می خوابند این در صورتی است که بچه های انجمن حتی روزهایی که دانشگاه کلاس نداشتند فقط به خاطر برگزاری جلسات قبل از همایش به دانشگاه می آمدند و همچنین استاد درویش هم که در طول روز مشغول تدریس بودن اما با حوصله و انرژی زیاد به حرف های بچه های انجمن گوش می سپارد تا همه برنامه ها به بهترین شکل انجام شود.

بالاخره روز همایش فرا می رسد بچه های انجمن و خانم درویش از صبح زود به دانشگاه آمدن تا حاصل این برنامه ریزی هایشان را پیاده کنند. هرکسی مشغول کاری می شود بعضی ها مشغول چیدن صندلی هایی که برای آوردنشان نامه نگاری های متفاوتی شده و بعضی ها هم مشغول نصب بنرها و تنظیم لب تاپ ها و ویدیو پروژکتورها هستند و سرانجام همه چیز مرتب و پذیرای همایش می شود.

مراسم ساعت 9.30 با اجرای جذاب و صمیمی آقای طالب نژاد شروع می شود و ایشان مثل همیشه با خواندن شعری جذاب و شنیدنی از صندوقچه دانستنی هایش دانشجویان را در جای خود جذب همایش کرد.

همه اساتید و دانشجویان شور و هیجان زیادی دارند. همه در پی آن هستند که امروز صنایع را به بقیه بشناسند.

سر انجام استاد درویش بر روی سن می رود و توضیح مختصری راجع به این رشته صنایع از سال 1389 به این دانشگاه آمده و دارای 4 ورودی است و امسال هم اولین ورودی های صنایع این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند دادند. و با آرزوی اینکه همایش مورد توجه همه حضار قرار گیرد صحبت خود را به پایان می رساند. و سپس آقای طالب نژاد به بیان پیام مدیر کل صنایع استان مازندران پرداخت که به شرح زیر می باشد

الان ساعت 10 است و نوبت به بخش عکس های پروژه های دانشجویان رسیده اینجا هرکسی که عکس های پروژه اش پخش می شود تجدید خاطرات برایش می شود. و به یاد رفتن به کارخانه و سختی های مربوط به آن می افتد.

پس از پایان این بخش آقای دکتر امامی به سالن آمدند و شروع به سخنرانی کردند.

آقای دکتر امامی هم معتقدند رشته صنایع رشته ای است که بازار کار فراوان دارد. از نظر ایشان حتی اگر بعد از فارغ التحصیل شدن افراد مشغول به کار نشوند می توانند به تحقیقات علمی بپردازند و همچنین تحقیقات علمی نه تنها برای اساتید بلکه برای دانشجویان هم ضرورت دارد. و این مصداق دانشجویی در رشته اقتصاد دانشگاه مان است که موفق به ارئه 3 مقاله ISI  شده است. این در صورتی است که حتی شاید یک استاد در طی 10 سال تدریس خود حتی 3 مقاله هم ننویسد.

ایشان معتقدند که تحصیل در دانشگاه در این مدت 4 سال آنچنان در زتدگی و شخصیت و جهان بینی و دید ما نسبت به عالم هستی اثر می گذارد که یک عمر زندگی ما تحت تاثیر این 4 سال قرار می گیرد. و همچنین معتقدند که در دوران دبیرستان انسان همه چیز را کورکورانه قبول می کند بدون اینکه حتی ذره ای فکر کند اما در دانشگاه مجبوربم فکر را به کار بیاندازیم و شاید نظرات را نتوانیم قبول کنیم و مشغول بحث شویم. پس لازمه تحصیل در دانشگاه این است که انسان فکرش را به کار بیاندازد. در سراسر دنیا دانشجویان افراد متفکر و سیاسی هستند و در سیاست جهان دخالت می کنند.

همچنین معتقدند که فکر باید ورزش کند و درگیر شود تا قوی شود از نظر ایشان حتی برای پایان نامه ها نباید دنبال فکرها و ایده های دیگران باشیم بلکه به دنبال فکر نو و جدید خودمان باشیم و آن را تقویت کنیم. تا به نتیجه ای مطلوب برسیم .

ایشان معتقدند که ما دانشجویان با نوجه به این که کشور ایران در بین 189 کشور دنیا که برای تولید علم رقابت می کنند رتبه 20 را به خود اختصاص داده پس به جای این که در دوران ارشد به تحقیقات و اصول تحقیق برای پایان نامه بپردازیم باید از همان دوران ابتدایی به جای نوشتن انشاء راجع به موضوع های ساده به آموزش تحقیق و ایجاد تفکری نو در دانش آموزان بپردازیم. و در آخر هم با آرزوی موفقیت و این که بتوانیم از تمام لحظاتمان کمال استفاده را ببریم صحبت خود را به پایان رساندند.

در اینجا برنامه وارد فاز 2 یعنی ارائه پرداخت توسط سه استاد محترم به مدت 30 دقیقه و همچنین صحبت آقای استاد مازیار راجع به دفتر ارتباط با صنعت و همچنین 6 ارائه توسط 6 دانشجویان ورودی های مختلف هر کدام به مدت 15 دقیقه می شود که ما در اینجا به اختصار راجع به هر کدام از ارائه ها و پرزنت ها گفتیم و علاقه مندان که می خواهند فایل کامل این اطلاعات را داشنه باشند می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند:

پرزنت اول: استاد سرکار خانم نوری درویش

موضوع: برنامه ریزی کارگاهی ( زمان بندی )

فهرست مطالب:

بخش 1: معرفی برنامه ریزی کارگاهی با انواع محیط های کاری

بخش 2: انواع محدودیت های موجود در زمان بندی

بخش 3: انواع توابع هدف

بخش 4: روش های حل مساله برنامه ریزی کارگاهی

پرزنت دوم: استاد آقای سید احسان میرانی انار مرزی

موضوع: کار آفرینی تکنولوژیک

کار آفرینی: عبارت است از فرآیندی که شامل کشف , ارزیابی و بهره برداری از فرصت در جهت تولید محصولات و خدمات جدید و روش های نوین و سازمان دهی بازارها و فرآیندها و مواد اولیه از طریق تلاش و فعالیت هایی که قبلا وجود نداشته اند می باشد.

تکنولوژی تمام دانش ها محصولات,ابزار روش ها و سیستم هایی است که به خدمت گرفته می شود. تا محصول با سرویس ارائه می شود. تکنولوژی فرآیند انتقال و تبدیل منابع به محصولات از طریق دانش و تجربه و اطلاعات و ابزار است. تکتولوژی برای دارایی های سازمان ارزش افزوده ایجاد می کند.

کار آفرین تکنولوژیک فرآیند تبدیل ایده های علمی و تکنولوژی به کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی است.

فاز 1 به پایان رسید و بچه ها برای نماز و استراحت به بیرون از سالن رفتند, اما در سالن بوی لذیذ زرشک پلو با مرغ پیچیده بود که دله تمام بچه ها رو می برد اما متاسفانه به دلیل کمبود بودجه غذا فقط برای بچه های انجمن تهیه شده بود.

و بعد از این تایم فاز 2 شروع شد.

پرزنت سوم: استاد خانم فروزانفر

موضوع: زنجیره و تامین

زنجیره و تامین: یکی از زمینه ها برای کاهش هزینه ها با داشتن فرصت های بالقوه زیاد.

سطوح مختلف یک زنجیره تامین: 

- تامین کنندگان مواد اولیه/ اجزاء کالا

-  تولید کنندگان

- عمده فروشان / توزیع کنندگان

- خرده فروشان

- مشتریان

مدیریت زنجیره تامین:

وظیفه یکپارچه سازی واحدهای سازمانی در طول زنجیره تامین,هماهنگ سازی جریان های مواد,اطلاعات مالی.

پس از پایان پرزنت های اساتید در ساعت 14 نوبت به بحث آقای استاد مازیار راجع به دفتر ارتباط با صنعت می رسد.

ایشان تشکیل این دفتر را بهمن 91 اعلام کردند و این نوید را به بچه ها دادند که طی جلساتی که هفته های آینده با مدیر گروه های مختلف و آقای شعبانی برگزار خواهد شد, که در پی این هستند یک بانک اطلاعاتی از کارخانه های مطرح جمع آوری کنند تا دانشجویان برای فراهم کردن پروژه و کار آموزی به آن کارخانه مراجعه کنند و ایشان همچنین قول شرایطی که همزمان با تدریس درس ها, آموزش نرم افزار مربوط به آن درس به طور پیوسته و مداوم صورت بگیرد را دادند.

بعد از پایان صحبت ایشان نوبت به ارائه پروژه های دانشجویان می رسد.

ارائه اول: آقای حسین جانفزا دانشجوی ترم 7 صنایع

موضوع: صنعت و روانشناسی صنعت که تنظیم این مقاله توسط نادر لاریجانی روانشناس بالینی و خود آقای جانفزا صورت گرفته است.

بخش های این مقاله:

1- تعریف روانشناسی

2- تعریف مهندسی صنایع

3- کاربرد روانشناسی در صنعت

روان شناسی: علم مطالعه رفتار و فرآیتد های ذهن موجود زنده به خصوص انسان بر اساس روش علمی است.

تعاریف متعددی از روانشناسی صنعتی از سوی روانشناسان ارائه شده است اما یک تعریف ساده و قابل درک از روانشناسی صنعتی چنین است:

کاربرد و توسعه اصول و یافته های روانشناسی برای حل مشکلات کاری بشر در صنعت,تجارت,خدمات و سازمان های پژوهشی و اغلب بکارگیری روانشناسی صنعتی در بیشتر موارد مستلزم تغییرات اساسی در نگرش و باورهای کارکنان و کارفرمایان است. مقاومت کارکنان در  برابر روانشناسی صنعتی از این واقعیت نشات می گیرد که این افراد تغییراتی که نیاز به ارائه ایده های جدید دارد را تهدیدی برای نگرش ها و عادت های کاری تثبیت شده خود می داند.

ارائه دوم: مربوط به ارائه پروژه درس روش های تولید حاوی مطالبی در خصوص ماشین های مخصوص و دستگاه های CNC میباشد که توسط قاسم تبار دانشجوی ترم 3 مهندسی صنایع ارائه گردید و مربوط به شرکت تولیدی مازند فنر لاویج دارای گواهینامه بین المللی Iso 9001.2008 که تنها شرکت تولید کننده انبوه فنرهای مختلف در استان مازندران است.

ارائه سوم: توسط خانم الهام رضوانی دانشجوی ترم 7 مهتدسی صنایع

موضوع: نگهداری و تعمیرات

کارخانه ماشین سازی شمال پیروز که مدیریت این واحد صنعتی بر عهده آقای حمید عرب شاهی می باشد. این شرکت با تولید تجهیزات برقی ضد انفجار سهم بزرگی در صنعت نفت,گاز و پتروشیمی کشورمان داشته است. این شرکت توانسته است موفق به اخذ استاندارد بین المللیIso 9001:2000 و تمدید آن در سال 1389 به Iso 9001:2008 در سیستم مدیریت کیفیت گردد.

ارائه چهارم: توسط آقای دانش پژوه دانشجوی ترم 5 مهندسی صنایع

موضوع: نرم افزار های صنعتی همانند اتوکد و کتیا

ارائه پنجم: توسط آقای علی عسگری دانشجوی ترم 5 مهندسی صنایع

موضوع: تراشکاری

کارخانه مربوط به بابل و امیرکلا

ارائه ششم: توسط افشین شاهی پور دانشجوی ترم 3 مهندسی صنایع

موضوع: صنایع چوب و کاغذ

کارخانه صنایع چوب و کاغذ ایران چوکا, این کارخانه در سال 1352 با زیر بنای 51400 متر مربع و در زمینی به مساحت 100 هکتار تاسیس گردید.

بعد از اتمام تمامی ارائه ها آقای طالب نژاد با دعوت از اساتید به اهدای جوایز و تقدیر از رتبه های اول تا سوم هر ورودی و تقدیر از بچه های انجمن پرداخت و ایشان همچنین از اساتید محترم خانم نوری درویش و آقایان مازیار و میرانی, قول تا سقف 2 نمره برای همکاری بچه ها در این روز گرفت و مراسم به پایان رسید.

با آرزوی اینکه مراسم های علمی و پژوهشی همچنان ادامه داشته باشد.

و با تشکر از تمامی بچه های انجمن و همه بچه های صنایع و همچنین زحمات بی دریغ تمامی اساتید.

جمع آوری و تنظیم: حمیده اسماعیلی

تنظیم و تایپ : اشکان حسابی

دانشجویان ترم 5 مهندسی صنایعبرچسب ها : سسه علامه محدث , دانشگاه علامه محدث , علامه محدث نوری , علامه محدث نور , دانشگاه علامه محدث نور , موسسه علامه محدث نور , وبلاگ دوستانه ما ,
دسته بندی : مناسبت ها , علمی ,
 

آخرین مطالب

» سلامی دوباره ( یکشنبه 30 آبان 1395 )
» ** پست موقت ** ( یکشنبه 23 خرداد 1395 )
» دانلود ترجمه مقالات درس زبان تخصصی « استاد نوری درویش » ( سه شنبه 18 خرداد 1395 )
» دانلود ارائه پروژه نرم افزار Arena ( سه شنبه 4 خرداد 1395 )
» دانلود مقالات درس زبان تخصصی استاد « نوری درویش » ( چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 )
» دانلود پاورپوینت درس اصول شبیه سازی استاد « شیوا کنعانی » ( سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 )
» دانلود پاورپوینت درس نگهداری و تعمیرات استاد « نوری درویش » ( سه شنبه 18 اسفند 1394 )
» دانلود پاورپوینت درس کنترل پروژه استاد « نوری درویش » ( سه شنبه 18 اسفند 1394 )
» دانلود پی دی اف + وردهای پروژه های دانشجویان درس مدیریت کیفیت و بهره وری " استاد میرانی " ( یکشنبه 29 آذر 1394 )
» دانلود پی دی اف درس مدیریت کیفیت و بهره وری "استاد میرانی" ( شنبه 18 مهر 1394 )
» دانلود پاورپوینت های درس ارزیابی کار و زمان (کامل) استاد مازیار ( شنبه 11 مهر 1394 )
» سال تحصیلی 94-95 ( جمعه 3 مهر 1394 )
» آموزش نرم افزار SQL Server + فیلم آموزشی به زبان فارسی ( یکشنبه 21 تیر 1394 )
» فارغ التحصیلان 90 ( چهارشنبه 10 تیر 1394 )
» فایل های مریوط به درس شبیه سازی ( جمعه 8 خرداد 1394 )
» دانلود پی دی اف درس تحلیل سیستم های استاد « مازیار » ( چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 )
» دانلود آموزش نرم افزار Microsoft Project ( دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 )
» دانلود پاورپوینت درس آموزش مفاهیم نرم افزار اکسس استاد میرانی ( شنبه 19 اردیبهشت 1394 )
» دانلود نرم افزار GAMS ( سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 )
» روز پدر مبارک ( شنبه 12 اردیبهشت 1394 )
» خرید بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب تهران ( سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 )
» ماسک دیجیتال برای کنترل آلودگی هوا ( شنبه 5 اردیبهشت 1394 )
» پاورپوینت درس شبیه سازی استاد کرشی ( جمعه 21 فروردین 1394 )
» اسمارت فون ها ، مفید و مضر ! ( یکشنبه 9 فروردین 1394 )
» نوروز 1394 ( شنبه 1 فروردین 1394 )
» اسفند 93 ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» سال نو پیشاپیش مبارک ! ( پنجشنبه 28 اسفند 1393 )
» چهارشنبه سوری ( سه شنبه 26 اسفند 1393 )
» نخستین المپیاد علمی-تخصصی مهنـدســی صـنایـع ( سه شنبه 19 اسفند 1393 )
» دانلود پاورپوینت درس تحلیل سیستم های استاد مازیار ( چهارشنبه 13 اسفند 1393 )